Carrot Seed Body Butter je maslo za telo z oljem korenčkovih semen. Bogata, gosta in kremasta formula zagotavlja vlažilne in pomirjajoče učinke.
Koža. Naše največje čutilo. Meja med zunanjim in notranjim svetom. Naša koža predstavlja prvo obrambno linijo in nas ščiti pred zunanjimi dejavniki, kot tudi pred izhlapevanjem vode.
Vedno več raziskav potrjuje, da ima dotik neverjetno moč, masaža pa pozitivno vpliva tudi na naš imunski sistem, saj naj bi povečala raven aktivnosti belih krvnih celic v telesu. Zato si jo le privošči.
Telesni dotik je preživetvenega pomena
Ljudje potrebujemo dotike od rojstva pa vse do konca življenja. Telesni dotik je preživetvenega pomena. Ne le za dobro naše duše, ampak tudi za zdravje telesnih sistemov. Znanje »pravilnega božanja« nam je namreč prirojeno. Kdor zavestno opazuje, kako božamo otroka ali domačo žival, bo ugotovil, da to povsem intuitivno naredimo približno 40-krat na minuto. To je frekvenca, pri kateri se izloča največ hormona oksitocina. Znanstveniki trdijo, da tudi odrasli potrebujemo vsaj štiri objeme na dan. Ti nas ne le osrečujejo, temveč uravnavajo naš krvni tlak, znižujejo stres, spravijo v pogon imunski sistem in izboljšajo spanec. Torej … podari dotik sebi in drugim.
Kadar imaš na voljo le nekaj minutk v udobju svojega doma, ob tem nahrani svojo kožo in si pričaraj omamno aroma izkušnjo z mehkim in intenzivno kremastim, luksuznim maslom za telo – Carrot Seed Body Butter, ki je na voljo le začasno in ni del redne ponudbe.
Kombinacija olivnega olja, sladkega mandlja in olja jojobe, kakavovega masla, ter čudovitega tria olja rožmarina, zelene mete in olja korenčkovih semen, poskrbi za nepozabno spa izkušnjo, ki razvaja naša čutila in nas napolni s svežino.
Spoznajva te čudovite sestavine in njihovo zgodovino uporabe, ki je navdihnila to unikatno maslo.
Olivno olje
Oljka je med najstarejšimi znanimi gojenimi drevesi na svetu. Obstajajo celo dokazi, da so jo gojili že pred rojstvom pisnega jezika.
Homer v Iliadi oljčno olje imenuje »tekoče zlato«. V stari Grčiji je bilo veliko legend in mitov o oljki.
Po eni od njih je Zevs, oče bogov, med svojimi sinovi razglasil tekmovanje. Kdor bi Grčiji ponudil najbolj uporabno darilo, bi prejel Atene in celotno regijo Atike.
Med mnogimi zavrženimi predlogi je Pozejdon, bog morja, ponudil čudovitega konja. Toda Atena, boginja modrosti, je iz zemlje potegnila novo drevo: oljko. Zevs je odločil, da si Atena zasluži zmago, in oljka je zrasla na Akropoli.
Oljčno olje je veljalo tudi za znanilca božanske svetlobe in intelektualne moči. Zaradi uporabe za osvetlitev svetilk so ga povezovali s svetlobo. Imelo je sposobnost narediti pot vidno in jasno.
V našem maslu za telo oljčno olje prinaša obilo vlaženja.
Olje sladkega mandlja
Mandelj, poznan kot »kralj orehov«, prihaja z drevesa, ki je običajno znano po svojih cvetovih in sadju. Vendar pa obstaja še en dragocen vir, ki nam ga drevo podarja. To je olje sladkega mandlja.
Domneva se, da je ime mandelj skupina izvlečkov iz francoske besede “almande” in grške besede “amydala”. Enako etimologijo naj bi imela tudi amigdala – del možganov, ki nadzira sposobnost odločanja, razvijanje spominov in procesiranje čustev.
Številne kulture in verska prepričanja častijo mandlje. Omenjeno v Svetem pismu, je zaradi zgodnjega cvetenja označeno kot simbol budnosti in obljube. Velja tudi za najboljšega med sadeži. V Grčiji je mandljevec simbol ljubezni in večnega upanja, mandlje pa so uporabljali tudi za razlago sanj. Prepričanje pravi, da če v sanjah vidite mandlje, to pomeni prihajajoče potovanje in blaginjo.
Mandljevo olje je cenjeno tudi v ajurvedi in se uporablja pri ajurvedskih tretmajih za številna področja telesa.
Že stoletja se uporablja kot ključna sestavina pri negi kože. Našemu maslu prinaša še bolj intenzivno moč vlaženja.
Jojobino olje
Verjetno ste že slišali za olje jojobe. Pa veste, kaj jojoba sploh je? Grm jojobe je divja, lesnata rastlina, ki izvira iz vročih, sušnih predelov južne Arizone, južne Kalifornije in severozahodne Mehike. Ime Jojoba izvira iz besede “Hohowi”, imena, ki ga je semenom ali oreščkom dalo indijansko pleme O’odham, ki je odkrilo vsestranskost jojobinih semen. Pleme je ustvarilo in uporabljalo pasto iz teh semen za nego kože in las. V svojih tradicionalnih praksah so uporabljali tudi rastlino jojobe. Tako se jojoba že od odkritja njenih učinkov uporablja za nego kože. Svojo vlažilno moč pa vnaša tudi v naše maslo.
Kakavovo maslo
Še ena sestavina z neverjetnimi vlažilnimi učinki. Prvi zapisi o drevesu kakavovca segajo 1000 let pr.n.št., vendar pa kakavovo maslo ni bilo zares uporabljeno kot masažno maslo do leta 1828, ko je znanstvenik po imenu Conrad Von Houten izumil stiskalnico za kakav.
Ste se kdaj vprašali, zakaj se ključna sestavina čokolade, uporablja tudi v izdelkih za nego kože?To je zato, ker ima kakavovo maslo visoko vsebnost maščobnih kislin in globoko hidrira kožo, zaradi česar je čudovit dodatek izdelkom za vlaženje telesa in balzamom za ustnice.
Za uvedbo kakavovega masla in njegovo uporabo zunaj hrane in celo kot obliko valute, se lahko zahvalimo Majom in Aztekom. Srečni smo, da so videli zunaj okvirjev in tako odkrili neverjetne koristi za kožo, ki jih prinaša uporaba kakavovega masla.
Eterično olje zelene mete (Spearmint)
Eterično olje zelene mete ima več imen, vključno z jagnječjo in damsko meto.
Omemba zelene mete sega vsaj v prvo stoletje našega štetja; z navedbami naravoslovca Plinija in omembami v Svetem pismu.
Ljudi nenehno privlači njen vonj. Pri gojenju v vlažni zemlji se moč arome okrepi. Listi dišijo po limoni in meti, odkoder tudi nasvet, da obesite šopke zelene mete na odprta vrata ali oboke. Za svežo aromo po vsej hiši. Vedno dostopno, potentno in zares čisto pa nam je na voljo eterično olje.
John Gerard, angleški botanik, je omenil meto v svoji knjigi Herbal iz leta 1597, kjer pravi, da “vonj razveseljuje človekovo srce”, zaradi česar so jo posipali po prostorih za rekreacijo, užitek in počitek, ter po prostorih, kjer so se odvijale pogostitve in banketi.
Eterično olje rožmarina
Prve omembe rožmarina najdemo na klinopisnih kamnitih ploščah že 5000 pr.n.št. Toda po tem ni veliko znanega, razen da so ga Egipčani uporabljali v svojih pogrebnih ritualih. Vse do starih Grkov in Rimljanov ni nadaljnjih omemb rožmarina.
Neznanega dne si je svojo pot utrl v Anglijo. Verjetno so ga prinesli Rimljani z napadi v prvem stoletju, vendar ni nobenih zanesljivih zapisov o prihodu rožmarina v Veliko Britanijo – vse do osmega stoletja. Za to je bil zaslužen Karel Veliki, ki je spodbujal gojenje zelišč na splošno in ukazal gojiti rožmarin na samostanskih vrtovih in kmetijah.
Rožmarin je veljal za svetega pri starih Egipčanih, Rimljanih in Grkih. In zdaj našemu maslu za telo to sveto zelišče prinaša čudovit globok, bogat vonj.
Olje korenčkovih semen
In še zvezda naše predstave. Seme korenčka ima suho, sladko-lesno in zemeljsko aromo.
Olje korenčkovega semena je pridobljeno iz posušenih semen botanične rastline Daucus carota, bolj znane kot divje korenje ali »čipka kraljice Ane«, kot ga imenujejo v Evropi. Vzdevek izhaja iz zgodbe, da se je temni cvet pojavil, ko se je dobra kraljica med vezenjem vbodla v prst, iz katerega je padla kapljica krvi na sredino glavice cveta.
Uporaba korenčkovega olja izvira iz časa starih Grkov, Rimljanov, Egipčanov, Francozov in Indijcev, ki so ga uporabljali v svojih tradicionalnih praksah. Uporabljajo ga tudi v tradicionalni kitajski medicini, kot del kopeli ali masažnega olja.
Uporablja se tudi pri izdelavi parfumov in je zelo cenjeno zaradi svoje sposobnosti dodajanja lesnih not. V kozmetiki je tradicionalno in priljubljeno vlažilno sredstvo. Korenčkovo seme je čudovit zaključek našega razkošnega masla za telo.
Čudovit način za nego tako pomembnega organa kot je naša koža.
Maslo za telo s korenčkovimi semeni ni mastno in se hitro vpije, da koži zagotovi hrano, po kateri hrepeni. Popoln za vse tipe kože, lahko ga podariš tako sebi kot prijateljem.
Še več idej za sprostitev: aromatično sidranje